تنوع سنگ هاي ساختماني به حدي زياد هست كه بتوان به راحتي آنها را با هر سبك، رنگ و متريال ديگر هماهنگ كرد. از سنگ هاي روشن و تيره گرفته تا سنگ هاي رنگي مانند سبز، آبي، قرمز، ليمويي.

در بين سنگ هاي ساختماني، سنگ هاي طبيعي تيره طرفداران خاص خود را دارند و روز به روز هم به تعداد آنها اضافه مي شود. به خصوص كه امروزه استفاده از سبك مدرن معماري هم در بيرون ساختمان وهم در نماي داخلي ساختمان با سرعت چشم گيري رو به رشد است.

سنگ هاي ساختماني تيره داراي خطوط رنگي مانند سفيد، طلايي، … هستند كه به صورت نامنظم در سطح سنگ پراكنده اند. اين ويژگي باعث شده كه هم سنگ از يكنواختي رنگ تيره خارج شود و هم بتوان آن را با لوازم رنگي ديگر خانه تركيب و سِت كرد.

يك از ويژگي هاي فوق العاده سنگ تيره تركيب جذاب آن با رنگ هاي طلايي و نقره اي مي باشد. اين تركيب رنگ به نماي داخلي ساختمان جلوه اي بسيار لوكس و چشم نواز مي دهد. به ويژه اگر سطح سنگ ساختماني تيره، صيقلي و براق باشد. همچنين اگر از سنگ اسلب سنگ هاي تيره استفاده كنيد، زيبايي مكان دو برابر مي شود.

بهترين، زيباترين و پرفروش ترين سنگ هاي ساختماني تيره عبارت اند از: سنگ مرمريت نجف آباد، سنگ مرمريت لاشتر، سنگ مرمريت كارنيكو، مرمريت مشكي مارشال، مرمريت مشكي طلايي، گرانيت مشكي نطنز، گرانيت مشكي تويسركان

source: طراحی دکوراسیون داخلی خانه با سنگ تیره